Polskie Roszczenia a kontrowersyjna ustawa (JUST) Act 447

Ustawa Justice for Uncompensated Survivors (JUST) Act 447. została zatwierdzona przez senat USA w dniu 12.12.2017, w drodze dalszej legislacji została przedstawiona komisji spraw zagranicznych izby reprezentantów, tam po pozytywnym rozpatrzeniu znajdzie się na biurku prezydenta D. Trampa. Z dniem złożenia prezydenckiego podpisu nabierze ona mocy prawnej w USA.
W skrócie ustawa w swoim założeniu zakłada zwrot nieruchomości lub wypłatę rekompensaty za utracone mienie ludności wyznania Mojżeszowego z czasów II wojny światowej.
Względem zapisów tej ustawy rząd Stanów Zjednoczonych zobowiązuje się do wspierania organizacji żydowskich, których celem jest przejęcie nienależnych im pożydowskich obiektów lub wypłacenia ekwiwalentu w formie pieniężnej przez pozwane kraje. Kuriozum tej ustawy jest, że zwrot (rekompensata) obejmuje osoby niemające prawowitych spadkobierców (własność bezdziedziczna). Ustawa ta nie będzie miała mocy prawnej, gdyż stoi w sprzeczności z przepisami prawa międzynarodowego oraz prawa wewnętrznego poszczególnych państw poddanych roszczeniom. W prawie międzynarodowym i wewnętrznym funkcjonuje zasada, która zakłada, że w sytuacji, gdy osoba umiera bez potomne lub nie zostawia aktu prawnego w formie spadkowym, taki majątek (nieruchomość) przechodzi na własność skarbu państwa, którego osoba była obywatelem.
Ustawa będzie bowiem jedynie aktem wywierania nacisków na poszczególne kraje w tym Polskę, chyba że stan prawny ulegnie zmianie danego kraju.
Wiemy, iż prezydent A. Duda spotkał się z przedstawicielami diaspory żydowskiej podczas swej wizyty w USA, rozmowy toczyły się za zamkniętymi drzwiami, nie było oficjalnego stanowiska rzecznika kancelarii prezydenta RP ani samego prezydenta odnośnie do toczących się tam rozmów. Tematy podejmowane w czasie półtoragodzinnego spotkania obejmowały kwestie antysemityzmu w Polsce i restytucji mienia żydowskiego, to wiemy z oficjalnych wypowiedzi czołowych przedstawicieli organizacji żydowskich ADL i AJC, którzy wyrazili swoje zadowolenie z przeprowadzonych rozmów oraz wyrazili swe uznanie względem obietnic, jakie złożył prezydent A. Duda, obiecując walkę z rzekomym antysemityzmem w Polsce. Co tak naprawdę obiecał prezydent Duda diasporze żydowskiej, która jedno co potrafi to nękać Polskę i Polaków ?
Jeżeli rozmowy rzeczywiście były prowadzone na poziomie aktów prawnych i legislacyjnych w Polsce to mamy do czynienia z kolejnym mapetem i zdradą stanu, w którą wpisywali się wcześniejsi prezydenci RP.
Osobą, która publicznie ujawniła kulisy i treść kontrowersyjnej ustawy 447 był pan Stanisław Andrzej Michalkiewicz, rozmowa odbyła się na antenie radia WNET.

Czy nikogo nie dziwi ta nagła zmiana nastawienia społeczności żydowskich do Polski?, z antysemickiego kraju staliśmy się braćmi i przyjacielem narodu żydowskiego, wzorem do naśladowania dla innych krajów wspólnoty UE ?
Taki przekaz kolportuje desantowany na terytorium RP John Daniels człowiek izraelskich służb, oficjalnie w Polsce prezes Fundacji From the Depths i doradca LOT.
Importowanych doradców w nowej Polsce już mieliśmy i wyszliśmy na tym jak Żaboklicki na mydle; — Radosław Sikorski (UK) ,Jacek Rostowski (UK), a teraz John Daniels (UK).
Taktyka szkalowania Polski nie wypaliła, to należało ją zmienić; “pogłaskać”, napisać kilka dobrych przychylnych słów o Polsce, rozdać kilka odznaczeń tym którzy nie zasłużyli, by znaleźć się w panteonie zasłużonych w Jad Waszem.
Ten sam mechanizm socjotechniczny został zastosowany przez prezydenta D. Trumpa podczas wystąpienia na placu Krasińskich w Warszawie. Przemówienie piękne prawdziwe i chwytające za serca polaków. Co zyskała Polska dotychczas ?,- poparcie dla projektu Trójmorza, obietnice sojusznicze i oczywiście poczucie dumy i wartości, czyli przysłowiowe klepnięcie w ramię fajne z was chłopaki”. Natomiast D.Trump dla własnego kraju zrobił duży interes, USA podpisała z Polską wielomiliardowe kontrakty (system obronny – Patriot), cykliczne dostawy skroplonego gazu i wejście na polski rynek kontrowersyjnego banku inwestycyjnego JP Morgan.
Tematu nie rozwijam, bo oczywiście obronność Polski i dywersyfikacja paliw (Bezpieczeństwo energetyczne), i tak dalej i tak dalej, chodzi o to, że w polityce liczy się kasa, a nie to czy ktoś nas lubi, czy nie. Ten właśnie schemat jest realizowany przez żydowskie lobby.
Nie mam pretensji do organizacji żydowskich, które przy sprzyjającymi rządzie RP chcą również ugrać profit (beneficjum) dla siebie. Jak mówią;każdy orze jak może ..no albo orze tak, jak mu się na to pozwala“. Pretensje natomiast mam do rządzących polskich „elit” za ich naiwność i brak wiedzy, za ich ignorancję względem Polskiej historii, z której należałoby wyciągać wnioski. Polityka to „wstrętna kurwa” pozbawiona sentymentów i współczucia, gdzie liczy się tylko władza i kasa, dodatni bilans interesów, kiedy zrozumieją to polscy politycy?
Wszystko sprowadza się do polskich roszczeń wobec Niemiec za straty wojenne, jakie doznał Naród Polski z czasów drugiej wojny światowej wyceniany na nie bagatelną sumę 845 miliardów dolarów i to właśnie z tej sumy miałyby być wypłacane urojone rekompensaty na rzecz żydowskich organizacji. Czy aby nie dlatego największy bank inwestycyjny JP. Morgan otwiera swoją filię w Polsce, by być przewodnim i jedynym podmiotem do obsługi urojonych roszczeń ?
W sprawie polskich roszczeń od Niemiec można, było usłyszeć wiele wypowiedzi w podobnym tonie od publicystów, że Polska powinna wynająć żydowskie kancelarie prawne, że może powinniśmy odsprzedać roszczenia żydom za ułamek ich wartości, że nie wspomnę o Hrabim Janie Zbigniewie Potockim, który prowadzi indywidualną batalię o uzyskanie reparacji wojennych należnych Polsce, poprzez londyńskie kancelarie prawne, wniósł również pozew o rozpatrzenie legalności III PR, pretenduje do prawowitego następcy urzędu prezydenckiego PR, tylko w czyim imieniu ?
Zbyt wiele niewiadomych kontrowersyjnych wypowiedzi i zamieszania wokół całej sprawy.
Państwo, które ustosunkuje się do założeń ustawy 447, musi zakładać, że wypłaty odszkodowania mogą być wypłacane w nieskończoność, bo jak to powiedział były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss; a ile osób pochodzenia żydowskiego się nie urodziło słowa wypowiedziane w czasie trwania debaty o restytucje mienia żydowskiego w Polsce.
Ustawa (447) jest preludium do kolejnej nielegalnej próby wyłudzenia korzyści majątkowych od Polski za zbrodnie Niemiec na narodzie Polskim. Jeżeli rząd Polski ulegnie tym roszczeniom, to tym samym postawi się w roli oprawcy, którym niebyła II RP, z ofiary automatycznie stanie się oprawcą spłacającym odszkodowania za prawdziwych zbrodniarzy, jakimi były ówczesne Niemcy i ZSRR. Poza tym żydowska mniejszość etniczna nie była obywatelami USA, a tym bardziej Izraela, bo takie państwo w owym czasie nie istniało, natomiast bez sprzecznie i nie podważalnie byli obywatelami IIRP.
Nie można zestawiać polskich roszczeń wobec Niemiec za poniesione ofiary i zrujnowaną w 90% stolicę Polski z roszczeniami na rzecz przynależności etnicznej czy kulturowej !! Wybranym narodem to mogą się nazywać, ale prawo równe winno być dla wszystkich!


 

Roszczenia żydowskie


 

Tajna narada Dudy z  diasporą żydowską US


 

Ustaw : Justice for Uncompensated Survivors (JUST) Act 447.
115th CONGRESS
1st Session
S. 447

_______________________________________________________________________

IN THE HOUSE OF REPRESENTATIVES

December 12, 2017

Referred to the Committee on Foreign Affairs

_______________________________________________________________________

AN ACT

To require reporting on acts of certain foreign countries on Holocaust
era assets and related issues.

Be it enacted by the Senate and House of Representatives of the
United States of America in Congress assembled,

SECTION 1. SHORT TITLE.

This Act may be cited as the “Justice for Uncompensated Survivors
Today (JUST) Act of 2017”.

SEC. 2. REPORT ON HOLOCAUST ERA ASSETS AND RELATED ISSUES.

(a) Definitions.–In this section:
(1) Appropriate congressional committees.–The term
“appropriate congressional committees” means–
(A) the Committee on Foreign Relations of the
Senate;
(B) the Committee on Appropriations of the Senate;
(C) the Committee on Foreign Affairs of the House
of Representatives; and
(D) the Committee on Appropriations of the House of
Representatives.
(2) Covered countries.–The term “covered countries”
means participants in the 2009 Holocaust Era Assets Conference
that are determined by the Secretary of State, or the
Secretary’s designee, in consultation with expert
nongovernmental organizations, to be countries of particular
concern relative to the issues listed in subsection (b).
(3) Wrongfully seized or transferred.–The term
“wrongfully seized or transferred” includes confiscations,
expropriations, nationalizations, forced sales or transfers,
and sales or transfers under duress during the Holocaust era or
the period of Communist rule of a covered country.
(b) Report.–Not later than 18 months after the date of the
enactment of this Act, the Secretary of State shall submit a report to
the appropriate congressional committees that assesses and describes
the nature and extent of national laws and enforceable policies of
covered countries regarding the identification and the return of or
restitution for wrongfully seized or transferred Holocaust era assets
consistent with, and evaluated with respect to, the goals and
objectives of the 2009 Holocaust Era Assets Conference, including–
(1) the return to the rightful owner of any property,
including religious or communal property, that was wrongfully
seized or transferred;
(2) if return of any property described in paragraph (1) is
no longer possible, the provision of comparable substitute
property or the payment of equitable compensation to the
rightful owner in accordance with principles of justice and
through an expeditious claims-driven administrative process
that is just, transparent, and fair;

(3) in the case of heirless property, the provision of
property or compensation to assist needy Holocaust survivors,
to support Holocaust education, and for other purposes;

(Tłumaczenie ; W przypadku majątku bezdziedzicznego świadczenie własność lub odszkodowanie przeznaczone będzie na  pomoc potrzebującym ofiarom Holocaustu, wspieranie edukacji o Holokauście i do innych celów;)

(4) the extent to which such laws and policies are
implemented and enforced in practice, including through any
applicable administrative or judicial processes; and
(5) to the extent practicable, the mechanism for and an
overview of progress toward the resolution of claims for United
States citizen Holocaust survivors and United States citizen
family members of Holocaust victims.
(c) Sense of Congress.–It is the sense of Congress that after the
submission of the report described in subsection (b), the Secretary of
State should continue to report to Congress on Holocaust era assets and
related issues in a manner that is consistent with the manner in which
the Department of State reported on such matters before the date of the
enactment of the Act.

Passed the Senate December 12, 2017.

Attest:

JULIE E. ADAMS,

Secretary.


 

Wpis zrzekający się prawnie roszczeń umieszczony na stronie WJR

 

About 90% of the approximately 3,300,000 Jews who lived in Poland prior to the Second World War were
killed in the Holocaust.

Tłumaczenie PL:

Około 90% z około 3 300 000 Żydów, którzy mieszkali w Polsce przed II wojną światową zostało zabity w Holocauście.

Be Sociable, Share!