Zmarł prof. Bogusław Wolniewicz

Wolniewicz1

“Ksenofobia jest to w istocie niechęć nie do po prostu „obcych”, lecz do obcych, którzy weszli lub chcą wejść do naszego domu; i to często nieproszeni.”

 

Zmarł prof. Bogusław Wolniewicz polski filozof, logik, profesor nauk humanistycznych.
Pod koniec 2007 zaangażował się w akcję zainicjowaną przez dr. hab. Jerzego Roberta Nowaka, profesora WSKSiM przeciw książce Strach Jana Tomasza Grossa opisującej stosunki polsko-żydowskie podczas II wojny światowej. Wolniewicz uczestniczył w kilku spotkaniach, na których ostro krytykował publikację Grossa.

W 2009 wszedł w skład Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków zainicjowanego przez Jerzego Roberta Nowaka. Od 2014 przygotowywał wykłady dotyczące m.in. islamu, etyki oraz filozofii dla kanału Głos Racjonalny w serwisie YouTube.

Bogusław Wolniewicz stał się symbolem walki o prawdę i dobre imię Polski, miał radykalne poglądy gardził poprawnością polityczną i szalejącym lewactwem. Jego osoba budziła trwogę pośród MSM być może dlatego większość mediów o jego śmierć i dokonaniach wspomniała pobieżnie lub wcale. Te same media, gdy zmarł Zygmunt Bauman były w żałobie przez tydzień.

-Oj daleko nam, by stać się właścicielami tego państwa!


 

źródło: PrawicowyInternet


Bogusław Wolniewicz  PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY?

Bogusław Wolniewicz  TRZY DYLEMATY MORALNE

Bogusław Wolniewicz  DIABELSKI WYBÓR

Bogusław Wolniewicz  INNI ŻYDZI

 

Be Sociable, Share!